Broušení nožů a nůžek, pil. řetězů, kotoučů, bruslí, mlýnků na maso, nářezáků (domácí kráječe) keramických nožů, zahradního nářadí. Zasíláme poštou po celé ČR.
Zakoupené zboží lze vyzvednout osobně na prodejně neplatíte poštovné! Těšíme se na Vaší návštěvu. U Nás zakoupené nože brousíme zdarma.
Zakoupené nože před odesláním brousíme
Pozor extrémě osté nože ›
Broušení elektrických nůžek na živý plot
Více informací zde ›
Ceník broušení
Více informací zde ›
Broušení keramických nožů
Více informací zde ›

Info

Prodáváme kvalitní české výrobky.

Od firem KDS Sedlčany, TESCOMA Zlín, MIKOV Mikulášovice a také je možnost objednání pilových kotoučů od firmy Pilana. Tradiční české značky, které jsou zárukou kvality.

Nabízíme osobní přístup při výběru zboží, rádi pomůžeme z  výběrem produktů v našem obchodu, dále poskytujeme službu broušení na počkání. Například nožů, nůžek, keramických nožů, pilových řetězů, pilových kotoučůmlýnků na maso, nářezáků, (domácí kráječe), broušení bruslí a zahradnického nářadí. Dále provádíme opravy poškozených nožů například: ulomené špičky, vyštípané ostří a opravy a seřízení nůžek atd…
Našim cílem je spokojený zákazník. Osobní reference a doporučení je ta nejlepší reklama. 
 

Broušení Expres, Sekaninova 1021/26, 128 00 Praha 2 – Nusle 

 

Foto provozovny 22.9 2017

Otevírací doba provozovny Po – Čt  8.00 – 20.00 (Broušení na počkání) Pátek – zavřeno

Provozovna je vzdálená zhruba 350 m od stanice metra C Vyšehrad. Od zastávek tramvají v ulici Jaromírova  je zhruba 150 m například zastávka tramvaje Ostrčilovo náměstí 147 m (tramvaje č. 24, 18, 7, 14) směr městská knihovna  a dále pokračujete ulicí Sekaninova  směrem k  Nuselskému mostu naproti provozovny je park Folimanka. Zastávka tramvaje Svatoplukova 168 m (tramvaje č. 24, 18, 7, 14)

Parkování možné na ulici před obchodem. Výborné spojení z centra  5 minut jízdy– tramvajová zastávka Svatoplukova nebo Ostrčilovo náměstí 2 minuty chůze, stanice metra C Vyšehrad 10 minut chůze.

Při  broušení mlýnků na maso je,  potřeba si přinést  nožíky, ale také  šajbu (kolečko)!!! Bez zarovnání šajby (kolečka) není zaručena správná funkce mletí masa.

Î

Zékazník testuje ostrost katany.

Vodou chlazená bruska u které, nedochází k vyhřátí ostří. Nabroušený nůž má ostří s delší životností a nedochází při broušení k poškození čepele.

Vyhlazení ostří nože na filcovém kotouči.

Ostří nože se musí velmi opatrně vyhladit na filcovém kotouči, protože i zde může dojít k vyhřátí ostří.

Poškozená čepel u zavíracího nože před opravou. Na přání zákazníka jsem provedl úpravu dle označení na čepeli nože.

Opravená a nabroušená čepel zavíracího nože.

Poškozená čepel zavíracího nože.

Upravená a nabroušená čepel nože. Po opravě nože tvar čepele vynikl.

Brousím kuchyňské nože, řeznické nože, lovecké nože, mačety, keramické a teflonové nože.

Detail čepele nože po nabroušení

Detail čepele kovaného nože je  zde vidět jak vypadá úhel broušení 18 ° na ostří je také provedeno obtažení s úhlem 35 ° pro zvýšení životnosti ostří a vyhlazení ostří na filcovém kotouči.  Samozřejmě,  že  úhel broušení lze měnit. Při změně úhlu broušení se řídím zpravidla tvarem čepele nebo pokud zákazník při broušení na počkaní požaduje změnu úhlu ostří.  Shora uvedený úhel je univerzální pro všechny typy nožů.

profesionální bruska na nože

Profesionální bruska na broušení nožů. Brusné kotouče jsou ve vodní lázni, proto při broušení nedochází k vyhřátí ostří. K obtažení ostří používám dvou keramických kotoučů. Finální úpravu ostří provadím na filcovém kotouči. Filcový kotouč na brusce již pár let nepoužívám. Pro tento účel jsem si sestrojil brusku, kde mám filcový kotouč umístěný samostatně. Jediné co používám je brusná pasta doporučená výrobcem brusky.  Na nic lepšího jsem zatím nepřišel.

Oprava vyštípaného ostří nože.

Foto nože s vyštípanou čepelí.

Oprava vyštípaného ostří Kukriho nože  je docela časově náročná, vzhledem k tomu, že vyštípané zuby na ostří jsou velké.  Zarovnání ostří provádím na brusce Tormek.  Brusný kotouč je ve vodní lázni tak nedochází k vyhřátí ostří.

Detail čepele nože

Detail čepele nože.

Detail poškozené čepele nože

Detail poškozené části ostří. Docela slušně vyštípané ostří u Kukriho nože.

Čepel nože po zarovnání

Detail čepele po zarovnání ostří nože.

Čepel nože po celkové úpravě ostří a po nabroušení.

Do jaké kvality se povedla oprava nože můžete posoudit na této fotografii.

 

Zahradnické nože

zahradnický nůž - žabka a zahradnické nože roubovací

Zahradnický nůž – žabka a zahradnické nože roubovací po nabroušení.

Keramické nože


Kvalitní japonské keramické nože KOYTOP od firmy KYOCERA. Čepel keramického nože KOYTOP výborně drží ostří. Střenka nože je vyrobena z kvalitního tropického dřeva Pakka. Na fotografiích jsou keramické nože KOYTOP po důkladném a častém mytí v myčce na nádobí.

Menší nůž má poničenou glazuru dřeva a větší nůž má zničenou střenku, kde vnitřní část střenky zkorodovala., v přední části střenky chybí dva nýty. Při opravě střenky jsem musel zohlednit agresivní přípravky na mytí nádobí a opravit střenku tak, aby  byla odolná vodě.

Po zatvrdnutí hmoty se musí vše zabrousit.

Opravená střenka keramického nože KOYTOP. V horní části fotografie je zkorodovaná část střenky.

Detail střenky keramického nože po opravě a zabroušení.

Jak moc poškozené ostří lze brousit?

Poškozené čepele keramických nožů před opravou. Po opravě keramických nožů je patrné, jak čepel nože se zmenšila a také střenka trochu změnila tvar.

 

Poškozené ostří může být poničené jakýmkoliv způsobem. Při broušení se musí nejdříve zarovnat ostří. Zarovnání ostří se provádí nejčastěji po celé délce nože. Vyjímkou je ulomená špička nože, u tohoto poškození lze zachovat část původního ostří v některých případech i celé ostří.  Záleží jak velký kousek se odlomil. Při malém poškození špičky lze zachovat původní ostří celé jen se nepatrně zkrátí délka nože.            Po dokončení zarovnání  se provede finální úprava ostří.

IMG_3382a

Na fotografiich je názorný příklad jak může vypadat poškozená čepel keramického nože.

Po zarovnání poškozeného ostří a nabroušení nepoznáte,  že byl někdy keramický nůž poškozen. V pravo na fotografii jsem na přání zákazníka po zarovnání čepele měnil tvar špičky.

V levo před úpravou špičky a v pravo po úpravě

Kolik bude stát broušení nože?  Zarovnání ostří 43,- Kč  Broušení 86,- Kč +poštovné dle sazebníku České pošty (např. doporučená zásilka 39,- Kč)

Způsob úhrady: bankovním převodem č. účtu 670100-2209278045/6210 nebo dobírkou.

Brousím kadeřnické nůžky, efilační nůžky, nůžky manikúrní, kleštičky lékařské, nůžky na stříhání obvazů. Krejčovské nůžky, entlovací nůžky, zahradnické nůžky – nůžky na živý plot, nůžky na stříhání plechu, elektrické nůžky na živý plot, nůžky na trávu a jiné….

 

zahradní nůžky FISKARS po nabroušení

Zahradní nůžky po nabroušení, vyčištění,  seřízení a promazání.

 

Broušení kleštiček

 

Broušení bruslí

Máte dotaz ohledně broušení, nebo chcete poradit při výběru nože

stačí vyplnit tento kontaktní formulář.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Jsme tu pro Vás.

Zavolejte nám na tel. číslo 730 981 872 , rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy a přání.

Jsme tu pro Vás. Zavolejte nám